اخبار

حمایت از توسعه پژوهش در پتروشیمی 1396/09/20

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی از توسعه پژوهش و فناوری در صنعت پتروشیمی با هدف دستیابی به فناوری‌های روزآمد دنیا حمایت می‌کند.

جزئیات بیشتر ...

جمع آوری گازهای مازاد پتروشیمی‌ها 1396/09/18

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران با اشاره به برنامه برای جمع آوری گازهای مازاد دی اکسید کربن پتروشیمی رازی در منطقه ماهشهر، اعلام کرد:به زودی با نصب و راه اندازی یک کمپرسور جدید گازهای مازاد جمع آوری و برای تولید محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جزئیات بیشتر ...

سرمایه گذاری سابیک در عراق 1396/09/16

با بهبود روابط میان ریاض و بغداد، غول پتروشیمی سعودی "سابک اینداستریز" قصد دارد به زودی دفتری در عراق دایر کند.

جزئیات بیشتر ...

ساخت پتروشیمی کوروش آغاز شد 1396/09/14

کلنگ احداث پتروشیمی کوروش با سرمایه گذاری ۱۹۰ میلیون دلار به منظور تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن پروپیلن و مشتقات پایین دستی در بندر ماهشهر به زمین زده شد.

جزئیات بیشتر ...

سامانه پایش آلاینده‌ها در پتروشیمی 1396/09/14

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمام مجتمع‌های پتروشیمی کشور بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده به سیستم پایش لحظه‎ای آلاینده‌ها مجهز می‌شوند.

جزئیات بیشتر ...

لزوم تعامل در صنعت پتروشیمی 1396/09/13

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: امروز، صنعت پتروشیمی ایران با بهره گیری از دانش و فناوری های نوین جهان و با تکیه بر کارشناسان خبره خود مسیر توسعه را با شتاب می پیماید.

جزئیات بیشتر ...

قیمت خوراک باید قابل رقابت باشد 1396/09/12

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: قیمت خوراک واحدهای پتروشیمی باید قابل رقابت باشد و برای حضور بخش خصوصی مشوق های لازم را در نظر گیرد.

جزئیات بیشتر ...

پتروشیمی را به سازمان‌های دولتی‌تر از NPC واگذار کردند 1396/09/09

بخش نخست گفت و گو با مهندس غلامحسین نجابت، مدیرعامل اسبق شرکت ملی صنایع پتروشیمی با محوریت خصوصی سازی در صنعت پتروشیمی، پیش از این تقدیم شما شده است. در آن قسمت، مهندس نجابت، از تغییر معنای خصوصی سازی به واگذاری و عدم توجه به اثر واگذاری های صنعت پتروشیمی بر رشد اقتصادی انتقاد کرد. ادامه گفت و گوی نکونیوز با مهندس نجابت، به سرنوشت واگذاری ها و اینده صنعت پتروشیمی اختصاص دارد. برای مطالعه قسمت اول این گفت و گو می توانید از لینک ذیل استفاده کنید:

جزئیات بیشتر ...

مشکل اصلی انتقال پول پتروشیمی‌ها 1396/09/07

اسدالله عسگراولادی گفت: مشکل‌ اصلی برای وصول مطالبات موضوع پولشویی‌ است زیرا پتروشیمی‌ها سند بارنامه محصولات خود را از فجیره و ابوظبی صادر می‌کنند و همین سند بارنامه‌ها باعث شده تا چینی‌ها مطالبات پتروشیمی‌ها را ندهند و بگویند این پول باید به حساب بانکی در فجیره یا ابوظبی واریز شود نه به ایران.

جزئیات بیشتر ...

افزایش قیمت محصولات پتروشیمی 1396/09/06

شاخص بهای کالاهای صادراتی ایران در مهر ماه امسال نسبت به ماه قبل ۴.۷ درصد رشد یافت و در این میان محصولات پتروشیمی ایران توانستند نسبت به مهر ماه پارسال ۳۰.۱ درصد افزایش قیمت داشته باشند.

جزئیات بیشتر ...