اخبار

وضعیت بنزین در شرایط تحریم 1397/06/27

عضو کمیسیون انرژی گفت: فاز 3 ستاره خلیج فارس هم خوشبینانه تا انتهای امسال و نهایتا تا خرداد سال آینده به بهره برداری می‌رسد و در کل نیازی به واردات نخواهیم داشت و صادر کننده بنزین می‌شویم.

جزئیات بیشتر ...

کاهش التهاب بازار مواد پتروشیمی 1397/06/27

رییس دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: اقدام هایی مانند اصلاح کردن سهمیه ها و برداشتن سقف رقابت در بورس کالا، به عقب نشینی شدید تقاضای دلالی در بورس و کاهش التهاب بازار منجر می شود.

جزئیات بیشتر ...

عملکرد بانک های توسعه ای در تامین مالی پتروشیمی ضعیف است 1397/06/26

احمد مهدوی ارزآوری ۱۳ میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی در شرایط فعلی کشور را یک مزیت بزرگ برای کشور معرفی کرد و گفت پتروشیمی با درآمد سالانه ۱۳-۱۲ میلیارد دلاری، علاوه بر رفع نیاز داخلی، صادرات را نیز تامین کرده و در مقایسه با سایر صنایع کشور از اهمیت به سزایی برخوردار است.

جزئیات بیشتر ...

بهیود کیفیت گازوئیل در ماه جاری 1397/06/26

مدیر کل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به کیفیت گازوئیل توزیعی در کشور طی تیر و شهریور ماه از انتشار گزارش‌های پایش کیفی سوخت بنزین و گازوئیل روی سایت سازمان محیط زیست از آخر مهرماه خبر داد.

جزئیات بیشتر ...

دلال‎بازی پتروشیمی‎ها تمامی ندارد 1397/06/26

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: بیش از ۸۰ درصد پتروشیمی‌ها در دست هلدینگ‌ها است، یعنی در واقع دولتی هستند.

جزئیات بیشتر ...

صنعت پلاستیک و پلیمر دستخوش رکود 1397/06/25

معاون عملیات بازار بورس کالا گفت: با فریاد آی دزد، کاری از پیش نمی‌رود به راحتی می‌شود با چک کردن حساب‌های بانکی خریداران محموله‌های پتروشیمی دریافت که محل خرید کجا بوده. رسیدن به دلال کار سختی نیست. لیست خریداران بطور مرتب از سوی وزارت صمت اعلام می‌شود و در بورس کالا که حکم دما سنج را دارد معامله صورت می‌گیرد.

جزئیات بیشتر ...

برنامه زنده تلویزیونی درباره پتروشیمی 1397/06/25

عضو انجمن ملی پلاستیک و پلیمر ایران با بیان این که نزدیک به ۶۰ درصد از کارخانجات مرتبط با پتروشیمی تعطیل­ و بخش عمده‌ی دیگر هم با ظرفیت ۱۰ تا ۳۰ درصد فعالیت می‌کنند گفت: علت آن رکود طولانی مدت اقتصاد کشور­ و کمبود مواد اولیه است.

جزئیات بیشتر ...

داستان دو امتیاز اعطاشده به پتروشیمی‌ها 1397/06/24

محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خبری در مورد فروش داخلی محصولات پتروشیمی ارائه داده که حاکی از یک امتیاز بزرگ دیگر برای شرکت‌های پتروشیمی است. در چند ماه اخیر، انتقادات زیادی به شرکت‌های پتروشیمی در مورد شرایط فروش ارز حاصل از صادرات در داخل کشور مطرح شده است؛ اما عملاً سیاست‌گذاری‌های صورت‌گرفته نه تنها بر مبنای این انتقادات نبوده، بلکه با این سیاست‌ها، حاشیه سود شرکت‌های پتروشیمی، افزایش قابل توجهی نیز داشته است.

جزئیات بیشتر ...

تجهیزات به روز اتان در پارس جنوبی 1397/06/24

مدیر تعمیرات شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: پس از پایان تعمیرات اساسی سال جاری در مهرماه، تمام پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی از این تجهیز بهره‌مند خواهند شد.

جزئیات بیشتر ...

عزم دولت برای حذف دلالان پتروشیمی 1397/06/23

فروش محصولات پتروشیمی به نرخ دلار رسمی، باعث ایجاد رانت برای دلالان و گرانی و کمبود مواد اولیه برای تولید کنندگان شده بود، اما با تصمیم دولت برای آزاد شدن سقف معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا، علاوه بر افزایش شفافیت معاملات، دلالان نیز از بازار حذف خواهند شد.

جزئیات بیشتر ...